O Ośmiornicy
News
Turnieje
Relacje
Ligi Lokalne
Kampanie
Zdjęcia
Członkowie
Regulamin
Forum
Macki WojnyKampania Flames of  War

Tura 1

12 Kwietnia 1944

Miasteczko Krasnotorovka stanowiło od dwóch lat bazę operacyjną dla wojsk Trzeciej Rzeszy. Lokalna ludność została wysiedlona lub eksterminowana, dokumenty wojenne nie precyzują dokładnie losów poprzednich mieszkańców. Magazyny broni i paliwa, oraz nowo przygotowane pasy startowe dla Luftwaffe przekształciły niegdyś nic nieznaczące miasteczko bardzo ważną bazę dla działań wojennych na wschodnim froncie. 12 kwietnia 1944 dwa bataliony radzieckie zbliżają się do Miasta Svetlogorsk. Po trwających tydzień walkach w mieście, niemieckie niedobitki wycofują się w celu złączenia sił z Kompanią pancerną stacjonującą w Donskoye – nadmorskim miasteczkiem rybackim. Mimo to armia czerwona dogania wycofujących się w chaosie żołnierzy. Od strony morza generał Reyki prowadzi kompanię czerwonej armii do chirurgicznego uderzenia na pozycje w Donskoye, przypadkowo jednak spotyka na swojej drodze wsparcie wysłane z Krasnotorovki. Kapitan Pluszak dowodzący batalionem z USA ląduje na plaży w Donoskoye, niestety atak z dwóch stron nie udaje się kiedy okazuje się ,że radzieckie siły nie uderzyły na wrogie pozycje od tyłu. Lądowanie na plaży okazuje się porażką i tylko paru kompaniom udaje się przedrzeć w głąb miasteczka i zająć pozycje obronne.

Tura 2

20 Kwietnia 1944

Amerykanie pod dowództwem MacPluszaka, mimo poniesionych strat przy lądowaniu n a plaży przepychają niemieckie wojska w głąb miasteczka. W końcy niszcząc siły niemieckie, pokazując wrogowi ,że Jankesi nie mogą być lekceważeni a niezwyciężona dotąd machina armii niemieckiej nie zawsze działa tak idealnie. MacPluszak połączył swoje siły z nadciągającą armią czerwoną oraz batalionem Towarzysza Reykiego w marszu na Krasnotorovkę. Sytuacja ze strony niemieckiej wydaje się beznadziejna, jedyną szansą na osiągnięcie jakiegoś impasu i chwili wytchnienia byłoby możliwe eliminując generała Tuchozewa a jednocześnie odcinając armię czerwoną od zapasów paliwa.

Nowiny z frontu 
Andrej Ułakov

Wojska znienawidzonego germańskiego najeźdźcy ociekają w popłochu przed potęgą i glorią armii czerwonej. Gdy tylko ich kaprawe oczka dojrzą wspaniałe proporce dzielnych żołnierzy z pułków piechoty od razu rzucają się do ucieczki, a gdy usłyszą warkot silników naszych czołgów to wiedzą ,że za późno by uciekać i poddają się całymi batalionami. Wczorajszej nocy Donskoye – siedziba dziedzictwa narodowego i prężny ośrodek rybacko-rolniczy został wyzwolony spod okupacji niemieckich bandytów. Ocaleli mieszkańcy wiwatowali, i płakali ze szczęścia witając swoich wyzwolicieli a miejscowe dziewczęta rzucały się na szyje czołgistom, obrzucając ich niezliczonymi pocałunkami. Żeby tego było mało to kolejny sukces odniesiony został na arenie międzynarodowej kiedy armia czerwona przyszła z pomocą uwięzionym w Donskoye amerykańskim plutonom. Gdyby nie dzielni radzieccy chłopcy, jankesi już dawno byliby na tamtym świecie.
Armia rusza dalej ku Krasnotorovce, gdzie wraże wojska już zmieniają zabrudzone ze strachu majtki.

Wstąp Do Armii
Ivan Prescin

Jesteś młodą obywatelką, jesteś piękna, bystra i nie boisz się pracy fizycznej? Zaciągnij się do armii krajowej ! Niszcz wroga potęga radzieckich sił zbrojnych ! Wypełnij swój obowiązek !
Jeżeli jesteś młodym mężczyzna i to czytasz to znaczy ,że nie wypełniasz swojego obowiązku wobec mateczki rosji ! Natychmiast zgłoś się do najbliższego komisariatu wojskowego !
Czy znasz jakiś bumelantów którzy wymigują się od wojska ? Donieś na nich do najbliższego urzędu komisariatu wojskowego, nie pozwól by studenci i inteligencja chowała się za plecami starców i dzieci kiedy ojczyzna jest w potrzebie !


Webdesign by zembol (C) 2010 - Webmaster: zembol - Pytania, wnioski, aktualizacje @ zembol