title>Strona Klubu Miłośników Gier Bitewnych Ośmiornica Łódzka

O O�miornicy
News
Turnieje
Relacje
Ligi Lokalne
Kampanie
Zdj�cia
Cz�onkowie
Regulamin
Forum
Macki Wojny

Ośmiornica Łódzka


to grupa ludzi, którą łączą wspólne pasje jakimi są wszelkiego rodzaju figurowe systemy bitewne, a także modelarstwo. Te dwa zainteresowania są dla członków OŁ nierozerwalnie powiązane, gdyż figurki - by właściwie prezentowały się na stole - muszą być odpowiednio pomalowane i skonwertowane, dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego, który zadowoli kolekcjonera, ale i ucieszy oko potencjalnego krytyka.

Po raz pierwszy zebraliśmy się w roku 2004. Początkowo nasze spotkania polegały po prostu na grze we wszystkie możliwe systemy bitewne. Później, kiedy coraz więcej osób pojawiało się na naszych zebraniach postanowiliśmy bardziej się zorganizować.

W 2004 r. został przez nas zorganizowany pierwszy łódzki turniej strategicznych gier figurowych. Jakiś czas później przyjęliśmy nazwę naszej grupy - Ośmiornica Łódzka i aktywnie zabraliśmy się do propagowania gier bitewnych na terenie Łodzi. Nawiązaliśmy współpracę z Łódzkim Domem Kultury, który od wielu lat udostępnia na nasą działalność salę.

W chwili obecnej grupa członków liczy około 40 osób, a oprócz nich luźne kontakty z OŁ utrzymuje kilkudziesięciu entuzjastów hobby.

Począwszy od grudnia 2007 r., raz do roku organizujemy ogólnopolski turniej gry strategicznej "Warhammer" o nazwie "Macki Wojny", który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony polskich graczy i na stałe wszedł do kalendarza miłośników gier bitewnych.
Wyjeżdżamy również na liczne imprezy i konwenty, takie jak chociażby "Polcon", "PGA", "Wojna Światów" i wiele, wiele innych.

Dodatkowo prowadzimy warsztaty z malowania oraz udoskonalania technik malarskich oraz konwertowania figurek.

Gdzie można nas spotkać:

W Łódzki Domu Kultrury Truguta 28 w Łodzi (sala 310 prawie każda niedziela od 11).

Na naszym forum intenetowym - 24h na dobę!
Webdesign by zembol (C) 2010 - Webmaster: Euru - Pytania, wnioski, aktualizacje @ Euru